+ 420 596 440 250 Kontakt

Historie a současnost

Dětské centrum Pluto vzniklo na pracovišti Dětského centra Čtyřlístek původního Kojeneckého ústavu v Opavě a Dětského domova v Havířově.

Dětský domov v Havířově-Suché zahájil svou činnost roku 1954 v obci Petřvald. Sloužil jako zařízení pro děti od jednoho roku, které byly ohroženy na zdraví nebo zanedbáváním. V průběhu let poskytoval svou péči i dětem s postižením. Rovněž měnil i místo svého působení. Dlouhou dobu fungoval v Horní Suché. Od roku 1985 je umístěn v Prostřední Suché. V této době fungoval pod Okresním národním výborem až do roku 1993. Od roku 1993 byl součástí Nemocnice s Poliklinikou v Havířově.

V roce 2006 se spojil s Kojeneckým ústavem a dětským domovem pro děti do 3 let v Opavě. V roce 2007 se Kojenecký ústav transformoval na Dětské centrum Čtyřlístek, příspěvková organizace.

Dětské centrum Pluto, příspěvková organizace vznikla na základě rozhodnutí zastupitelstva kraje ke dni 1. 7. 2021 jako nová příspěvková organizace,

a to na pracovišti Dětského centra Čtyřlístek, příspěvkové organizace v Havířově.

Nová organizace se nyní může specializovat na rozvoj různých služeb a pružněji tak reagovat na potřeby, které vyvstanou na lokální úrovni, například v rámci komunitního plánování blízkých měst a obcí.

V budoucnu je plánována také celková revitalizace zařízení na základě již zpracované objemové studie.

Potřebujete okamžitou pomoc?
Ozvěte se nám.

+420 607 935 019